Wielkość czcionki: Kontrast:

Code Week 2019

W dniach 15-20 października uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania “Codeweek 2019”, którego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
Kodowanie nie posiada ani barier wieku ani języka ani miejsca. Można kodować właściwie zawsze, w każdym miejscu, niezależnie od tego, ile mamy lat. Warto to robić, bo umiejętności nabyte w procesie uczenia się kodowania przekładają się na podniesienie jakości życia w różnych jego aspektach

Event 1 –Historia Code Week z Uczymy dzieci programować
Co to właściwie jest ten Code Week, o co w nim chodzi i dlaczego trwa 2 tygodnie, a nie tydzień. Dlaczego warto kodować, jak nauka podstaw programowania może przełożyć się na nasze późniejsze życie…to właśnie opowiedzi na te pytania próbowali uczniowie znaleźć podczas realizacji wydarzenia 1.

Event 4 -Zakodowana orkiestra z Uczymy dzieci programować
Czy muzyka może mieć związek z kodowaniem? Jak najbardziej, przecież nuty, to swoisty kod, który odczytuje muzyk. Na zajęciach muzycznych uczniowie zagrali na instrumentach perkusyjnych, na podstawie kodu graficznego.

Event 6 –Zakodowana gimnastyka z uczymy dzieci programować
Sterowanie obiektem na kratownicy na podstawie komend „do góry”, „do dołu”, „w prawo”, „w lewo”, to bardzo lubiana przez dzieci aktywność. Powstała na bazie popularnej od kilku lat zabawy „Mucha wyszła” i doczekała się już bardzo wielu, różnorodnych wersji. Na zajęciach uczniowie sterowali „Code Weekiem”. W wersji trudniejszej, dodatkowo wykonywały ćwiczenia gimnastyczne.

Kategorie: Aktualności, Galeria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *