Wielkość czcionki: Kontrast:

Wycieczka rowerowa

11 czerwca we wtorkowe przedpołudnie odbył się rajd rowerowy zorganizowany przez Niepubliczną Szkołę Podstawową w Gnieszowicach. Miłośnicy jazdy na rowerze wyruszyli o godz.8:30 z placu przy szkole do oddalonej o ok. 15 km. Wiązownicy Kolonii, gdzie kryje się zapomniany, ale jakże cenny i godny odwiedzenia zakątek naszego regionu jakim jest Pałac o wdzięcznej nazwie „Dzięki”.

Pałac położony jest za wsią. Z jednej strony zasłania go zalesione i dość strome wzgórze a z drugiej potężny kilkusetletni dąb. Niewątpliwie jest to miejsce zaciszne, pełne uroku oraz niezwykle tajemnicze. Obecnie właścicielem jest Aleksander Pietrow, który po latach trudów wykupił popadający w ruinę majątek. Dzięki jego staraniom neogotycka budowla powoli odzyskuje dawny blask. Właściciel nie tylko serdecznie powitał strudzonych wędrowców, ale także pomimo ogromu obowiązków, zabrał chętnych na ciekawą lekcję historii. Opowiedział dzieje pałacu oraz legendy związane z tym miejscem. Oprowadził również wszystkich po niedostępnej jeszcze remontowanej części obiektu

Na koniec rajdu odbyło się ognisko z kiełbaskami. Uczestnicy w sumie przejechali ponad 30 km. Trasa była miejscami wymagająca i męcząca ale jednocześnie pełna wrażeń, oraz malowniczych widoków.

Kategorie: Galeria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *